Dodany: 2011-03-22 08:54:27

Kupno auta – za gotówkęJak korzystnie kupić samochód firmowy? Istnieje kilka sposób na kupno samochodu, który służyć będzie w danej firmie. Jednak aby dokonać odpowiedniego wyboru należy skontaktować się z jednostką rachunkową taka jak np. biuro księgowe Częstochowa.

 

Biuro rachunkowe bydgoszcz doradzi nam w jaki sposób – za gotówkę, na kredyt czy w leasing – kupić samochód służbowy , tak by móc go potem korzystnie odliczyć. Według polskich zasad jakimi kieruje się biuro rachunkowe olsztyn kupowanie samochodu firmowego za gotówkę bardzo się opłaca.

 

Jeśli samochód jest droższy niż 3,5 tysiąca złotych możemy go wpisać do ewidencji środków trwałych firmy. A więc biuro księgowe Częstochowa w naszym imieniu może po tejże transakcji zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dodatkowo odpisy amortyzacyjne. Stawka liniowa za samochód osobowy to 20 % a więc nie trudno policzyć jak szybko samochód – jego kupno za gotówkę zwróci się firmie. Kupno auta za gotówkę to więc bardzo korzystna transakcja dla właściciela firmy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kupno auta – za gotówkę
Nick: