Dodany: 2011-03-22 08:51:01

Kupno auta – na kredytAby firma mogła cieszyć się nowym samochodem a szef nie miał  z tego powodu bólu głowy należy kilkakrotnie przemyśleć dany zakup. Najlepiej jeśli biuro rachunkowe bydgoszcz, które prowadzi ewidencje środków trwałych firmy zapoznało się z każda opcją kupna i rozsądnie rozłożyło na za i przeciw każdą z opcji kuna auta służbowego.

 

Wśród kilku opcji znajduje się również ta przedstawiana przez biuro rachunkowe olsztyn jako możliwie atrakcyjna. Jest bowiem kupno samochodu służbowego na kredyt. Jak to wygląda od strony finansowej i przyszłych spłat rat kredytu? Suma udzielonego kredytu staje się w takiej sytuacji wartością środka trwałego wpisanego do ewidencji. Od tej kwoty właśnie naliczane będą odpisy amortyzacyjne.

 

A więc koszt zakupu samochodu rozkłada się na ten czas w jakim naliczane są odpisy amortyzacyjne. Biuro księgowe Częstochowa zwraca również uwagę na to by przy okazji kupna samochodu na firmę na kredyt sprawdzić czy umowa nie zawiera zapisu o tym, że do dnia wpłaty ostatniej z  rat auto należy do banku udzielającego kredytu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kupno auta – na kredyt
Nick: